سایز عکس ویدو استاندارد در اینستاگرام

آموزش اینستاگرام-سایزاستاندارد پست و استوری در اینستاگرام

مقدمه

اینستاگرام با ۵۰ میلیون کاربر ایرانی فعال محبوب‌ترین شبکهٔ مجازی است و عملکرد اینستاگرام مبتنی بر تصویر است که باعث شده برای بسیاری از کسب‌وکارها محیطی را فراهم کند که عکس محصولات خود را به دیگران نشان دهند و کسب درآمد کنند.در این بخش از اموزش اینستاگرام میخواهیم در مورد مهم ترین قسمت اینستاگرام صحبت کنیم.

آیا می‌دانستید رعایت سایزهای استاندارد عکس و استوری در اینستاگرام تأثیر زیادی بر جذب فالوور دارد؟شما برای گرفتن عکس و فیلم با کیفیت تلاش می‌کنید اجازه ندید اینستاگرام عکس شما را کراب کند. در این مقاله به طور کامل در مورد سایز و ابعاد پست اینستاگرام صبحت کردم.

 

اندازه و ابعاد استاندارد عکس در اینستاگرام چقدر است؟

درگذشته اینستاگرام فقط عکس‌های مربعی پشتیبانی می‌کرد. ولی در حال حاضر عکس‌های عمودی و افقی هم استفاده می‌شود.

ابعاد استاندارد عکس اینستاگرام: 

  • مربعی (۱:۱)_۱۰۸۰ در ۱۰۸۰
  • عمودی (۴:۵)_۱۰۸۰ در ۱۳۵۰
  • افقی (۱٫۹۱:۱)_۱۰۸۰ در۵۶۶

اگر شما تصویری کوچک‌تر از این ابعاد منتشر کنید کشیده می‌شود و اگر بزرگ‌تر از این ابعاد باشد توسط اینستاگرام کراپ می‌شود.محبوب‌ترین سایز در اینستاگرام ۱:۱ است.

 

اموزش اینستاگرام

اموزش اینستاگرام

اندازه و ابعاد استاندارد ویدئو در اینستاگرام چقدر است؟

اگر بخواهید ویدو در قالب پست منتشر کنید.باید ابعاد استاندارد پست در اینستاگرام را رعایت کنید.یک حالت مستطیل افقی است.  و با دو نسبت ۱٫۹۱:۱ و۱۶:۹  ممکن است  ولی سایز ویدئو ۱۰۸۰ در ۶۰۸ استو حالت دیگر مستطیل عمودی است. نسبت ۴:۵و سایز ویدئو ۱۰۸۰ در ۱۳۵۰است

ولی فیلم‌برداری با نسبت ۱۶:۹خیلی راحت است کافی است گوشی خود را افقی بگیرید و فیلم‌برداری کنید.

ابعاد استاندارداستوری اینستاگرام چقدر است؟

استوری به‌صورت تمام صفحه است. ابعاد  استاندارد استوری ۹:۱۶یا همان ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ است. یعنی بهتر است ویدئو رو به‌صورت عمودی ضبط کنید و عکس و ویدئو رو در استوری وسط قرار دهید تا در همهٔ گوشی‌ها کامل نمایش داده شود.

نتیجه ی مطالعه این مقاله چیست؟

پس اگر می‌خواهید پیج اینستاگرامی جذاب و پرمخاطب داشته باشید و پست‌های شما بازدید بیشتری از اکسپلور بگیرد. این نکات رو رعایت کنید و تجربه خودتان رو در کامنت بنویسید. با دوستانی که فکر می‌کنید این نکات رو رعایت نمی‌کند به اشتراک بگذارید.

من کی هستم؟

من الهه ادیبی هستم. عضو تیم تولید محتوی تیک دی ، یک پیج فروشگاهی در اینستاگرام دارم و تجربه های خودم رو در زمینه اینستاگرام اینجا با شما به اشتراک میذارم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *