در این مقاله ۷ نکته کاربردی سئو رو باهم بررسی میکنیم

امروز تصمیم داریم راجبه چند عملی که باید در برچسب‌های عنوان یا همون META TITLE  استفاده کنیم که بتونیم ترافیک سایت و کلیک‌های بر روی لینک های سایت ما میشه رو افزایش بدیم. برخی معتقدند که در حال حاضر برچسب‌های عنوان تاثیر چشم گیری در افزایش ترافیک و بالا اومدن شما رو ندارند ، اما ما بررسی‌هایی که انجام دادیم متوجه شدیم که این برچسب‌ها تاثیر بسیار مهمی در این امر دارند.
افزایش کلیک‌ها در سایت شما باعث افزایش ترافیک سایت شما نیز خواهد‌شد و این افزایش رتبه بندی‌ها باعث نتیجه‌های بهتر در SERPs  خواهد شد.

به این موضوع دقت کنید که تمام مواردی که گفته میشه باید اول از همه تست بشه چرا که ممکنه نتیجه نده و شما رو به هدف مدنظرتون نرسونه؛ اگر هم به طور خلاصه بخواهیم بگیم کل کار‌هایی که شما انجام میدید تا سئوی شما بالا بیاد مستلزم آزمایش و تست شدن هست.

7 نکته کابردی سئو

اما ۷ نکته کاربردی سئو که پیشنهاد میدیم در برچسب‌های عنوان رعایت بشه :

  • اعداد

بسیاری از افراد در جستجو‌ها از اعداد استفاده میکنند پس اگر برچسب عنوان ما به نوعی باشد که بتوانتد این موضوع را در بر بگیرد به بالا آمدن سایت و افزایش ترافیک سایتمون کمک میکنه. بزارید با یک مثال براتون توضیح بدم :
به طور مثال ما سرچ میکنیم :  “۵ کار برای بالا بردن سئو” یا مثلا “۱۰ آژانس دیجیتال مارکتینگ”؛ بنابراین اگر محتوا و موضوع سایت ما مرتبط باشد میتوانیم از اعداد استفاده کنیم تا به بالابردن سایت و افزایش کلیک کمک کنیم.

  • تاریخ

استفاده از تاریخ نیز تاثیر بسزایی در بالارفتن رنکینگ سایت داره به طور مثال افراد در گوگل عنوان “بهترین‌های مجازی ۲۰۱۸” یا  “الگوریتم‌های اینستاگرام در سال ۲۰۱۹″ و یا هر عنوانی که با تاریخی اختصاص داره رو سرچ میکنند؛در صورتی که در برچسب‌های عنوان، شما تاریخ رو استفاده کرده باشید میتونه باعث افزایش کلیک و بالا اومدن سایت شما بشه.
از موارد دیگه ای که میتونیم بهش اشاره کنیم بازنشر مطلب در تاریخ‌های گوناگون است؛ به طور مثال اگر شما مطلبی دارید که کلیک اون بالاست و ترافیک بالایی داره رو میتونید ماه به ماه با تغییراتی جزئی و یا آپدیت کردن محتوا مطلبتون رو بازنشر کنید؛این بازنشر تاثیر مهمی در امر ترافیک سایت و کلیک بیشتر داره.

  • طول

یکی از بحث‌های بسیار مهم این مطلب است،ما دو نوع عنوان داریم یکی عنوان‌های بسیار بلند و عنوان‌های کوتاه و شکننده ؛ به طور مثال دو نفر که محتوای سایتشون فروش قاب‌های موبایل میباشد یکی عنوان “انواع قاب‌های موبایل فانتزی” و یکی هم عنوان “موبایل” رو استفاده میکند.
خب هر دو اینها استباه است چرا که عنوان اول طولانی بوده و شخص در عنوان با کلمات بازی کرده و به کلمات کلیدی توجهی نکرده ؛ در عنوان دوم هم درسته که عنوان کوتاه هست اما خیلی کلی است ، ما موارد بسیاری در مورد موبایل و در همه ی زمینه‌های اون داریم،پس بنابراین این عنوان هم عنوان خوبی نیست.
سعی کنید عنوانی که مینویسید بین این دو باشد و همچنین هدف شما رو خوب بیان کند.

اما طی بررسی آمارها، عنوان‌هایی که طول کوتاه‌تری دارند بیشتر برای کاربران نمایش داده میشوند و کلیک بالاتری رو دارند.
در آخر کلمات کلیدی رو فراموش نکنید!

7 نکته کابردی سئو

اما برای اینکه عنوان خوبی رو بنویسیم باید چه کنیم ؟

خیلی ساده اگر بخواییم بهتون بگیم،برای نوشتن عنوان خودتون رو جای موتور جستجو بزارید و تصور کنید که قراره با توجه به محتواتون ساییتون رو برای کاربر بالا برید.
کاربر چه کلمه ای رو سرچ کنه تا شما سایت رو براش بالا بیارید؟

  • مترادف‌ها و انواع کلمات مرتبط

ممکنه که شما عنوانی رو برای مطلبتون درج کنید ولی کاربر مترادف کلمه‌ی شما سرچ کنه. به طور مثال شما عنوان “بلیت ارزان” رو در نظر گرفتید اما کابر عنوان “بلیت مقرون به صرفه” رو سرچ میکنه.
در حال حاضر در حدود ۳ نوع مختلف این کلمات بهینه شده پس استفاده از کلماتی که در این دسته بندی هستند میتونه به بالا اومدن شما کمک کنه.
راه بهتر برای استفاده از کلمات،استفاده از ابزار  SPERs هست.شما میتونید کلمات رو بررسی کنید و میزان کلیک اونها رو ببینید و بعد از اون تصمیم گیری کنید که چه کلماتی رو انتخاب کنید.

  • فراخوان عمل (CTA)

استفاده از کلماتی مثل: خرید، دانلود‌‌‌‌‌‌‌‌‌، تماشا فیلم،یادگیری،دسترسی و … که کاربر هیجان بیشتری رو برای استفاده از این کلمات داره و حتی تاثیر اون بیشتر از کلمات کلیدی هست میتونه کمک خوبی رو به بالااومدن سایت بکنه.

  • کلمات کلیدی سطح بالا

کمتر کسی به این نوع کلمات توجه میکند،این نوع یک مفهوم پیشرفته است. اغلب ما صفحه‌مون رو برای یک مجموعه از کلمات کلیدی بهینه‌سازی می‌کنیم، اما ترافیکی که به سایت ما می‌آید مجموعه‌ای دیگر از کلمات کلیدی است. اما چیزی که بسیار قدرتمند است، زمانی است که افراد کلمات خود را جستجو می‌کنند و همان کلمات مشابه را در برچسب‌های عنوان می بینند، و این باعث می‌شود تا نرخ کلیک شما افزایش یابد.

7 نکته کابردی سئو

  • سوالات

سوال پرسیدن ابزار بسیار مهمی در برچسب‌های عنوان شماست. شاید کلمه‌ی کلیدی شما در وسط متن سوال شما باشد اما همین که شما این رو در قالب سوال بیان میکنید هم به کاربر انگیزه میدهید و هم هیجان ایجاد میکنید و این بسیار به بالا رفتن عنوان ساییتون وافزایش ترافیک شما کمک میکنه.

در آخر امیدواریم با دقت و رعایت ۷ نکته کاربردی سئو که خدمتتون گفته شد بتونید به هدف خودتون برسید و ترافیک و کلیک‌های سایتتون رو افزایش بدید.