احتمالا تا به حال براتون پیش اومده که زمان زیادی رو برای تولید محتوا میزارید اما به نتیجه ی دلخواهتون نمیرسید،خیلی از افراد فک میکنن موضوع خوبی رو انتخاب نکردن بسیاری بر این باورند که نتونستن محتوای خوبی رو تولید کنن و از این دست موارد. اما ما میگیوییم علت آن این است که شما زمان زیادی رو صرف موارد اشتباه کردید و کمتر به موارد مهم بها دادید.

اما ۱۰ هدررفت زمان در تولید محتوا چه چیزهایست:

۱-تمرکز روی موارد بعدی

معمولا افرادی که محتوایی رو تولید میکنن بیشتر به دنبال این هستند که سریع اون محتوا تمام شود و فکر خود را درگیر محتوای بعدیشون میکنند. اما این اشتباه است. ببینید دنیای محتوا مثل یک اقیانوس پهناور است،هر چی که پیش برید تمامی ندارد. شما میتونید اون وقت و تمرکز رو روی یک محتوا بزارید و هر روز موارد جدیدتر و بروزتر اضافه کنید و در نهایت یه محتوای کامل تولید کنید تا اینکه بخواهید محتواهای زیاد اما بی کیفیت تولید کنید. اینطور هم نتیجه ی بهتری میگیرید هم محتوای خاص تری تولید میکنید.

10 هدررفت زمان در تولید محتوا

۲-محتوای زیاد نوشتن

بسیاری از افراد بیشتر زمان و انرژی خودشون رو صرف نوشتن محتوای زیاد و شاخ و برگ دادن به یک موضوع میکنن. در اینطور موارد معمولا محتواهای سنگینی تولید میشود که هر کسی مایل به دنبال کردن اون نیست. در این موارد بهتر است بیشتر روی اینکه بتونیم محتوامون رو به زبان ساده و کوتاه و به طور مفید هدف و مفهوم خودمون رو به مخاطب برسونیم.

۳-زیاد فکر کنید

همیشه روی ایده های که دارید،روی محتوایی که میخوایید تولید کنید فکر کنید و طرح بدید. پیشنهاد میکنم یه دفترچه بردارید و همه طرح هاتون و ایده هاتون رو داخلش بنویسید. اینطوری زمانی که شما میخوانید محتواتون رو اجرایی کنید هم یک محتوای کامل و عالی و پر از ایده های خلاقانه دارید و هم اینکه موضوعاتتون سازماندهی شدست و دیگر در سازماندهی محتوا اتلاف وقت نخواهید داشت.

10 هدررفت زمان در تولید محتوا

۴- داشتن اهداف نامربوط

نداشتن اهداف واضح و قابل دسترس و یا داشتن اهداف غیر مرتبط زیاد، میتواند کل پلن های شما رو در معرض خطر قرار بده. داشتن یک هدف مشخص در راس کار بشدت اهمیت دارد. داشتن یک هدف کاملاً مشخص که قابل سنجش است نه تنها به تمرکز برنامه کمک می کند بلکه می تواند برای تصمیم گیری ها و ایده پردازی ها بسیار موثر و مفید باشد.

۵-مقابله با امور نامربوط

هر چیزی که با استراتژی شما مطابقت نداشته باشد و شما درگیر اون بشید و برای اون وقت و هزینه صرف کنید، شما رو از پلن ها و اهدافتون دور میکنه. سعی کنید این موارد رو بشناسید و درگیر اون نشید.

۶-عدم داشتن تمرکز روی محتوا

یکی دیگر از مواردی که بشدت بر روی اتلاف وقت و عدم نتیجه گیری تاثیر داره،نوشتن بلاگ ها و محتوایی است که تمرکز کافی بر روی اون وجود نداره. به طور مثال ممکن است نشریه ای یه مقاله رو زمان بزاره و بنویسه و هزاران نسخه چاپ کنه ولی نتونه فروش کنه،خب مسلما نتونسته نتیجه ی موردنظر رو بگیره؛چرا که مخاطبان بابت چیزی که جذبشون کنه و محتوایی که ارزش خوندن داشته باشه  پول پرداخت میکنن.

بنابراین زمانی که شما دارید محتوایی رو تولید میکنید باید سعی کنید تمرکز،انسجام و ارتباط بین بخش های مختلف محتوا رو حفظ کنید تا بتونید محتوای منسجم و باکیفیتی رو تولید کنید.

ببینید چیزی که شما تولید میکنید باید طوری باشه که مخاطب حس کنه اگر محتوای شما رو نخونه و یا اضلا حتی محصول شما رو نخره،یه چیزی رو از دست میده. اگر این حس رو بتونید در مخاطب به وجود بیارید قطعا محتوای خوبی رو تولید کردید و نتیجه میگیرید.

10 هدررفت زمان در تولید محتوا

۷-حدس زدن در مورد محبوبیت محتوا

با حدس و گمان زدن نمیتوان به محتوای خوبی رسید. اینکه شما بدون بررسی خیلی از چیز ها و بدون هیچ منطقی حدس بزنید و بگید که خب من میرم روی این محتوا کار میکنم و نتجیه میگیرم،کاملا امر غلطیه. برای تولید یک محتوای خوب باید ایده پردازی کنید،جلسات متعدد تشکیل بدید و عوامل مهمی رو که با موضوع شما مرتبطند بررسی کنید و در اخر نتیجه بگیرید؛حالا اگر نتیجه مورد قبول و مثبت شد و با معیار های درست همخوانی داشت شما میتونید روی اون محتوا کار کنید.

۸-گوش کردن به افراد مختلف

خیلی کوتاه به شما بگم؛گوش کردن به حرف های افرادی که صرفا فقط نظر میدن اشتباه است. شما باید قبل از اینکه به ایده های دیگران گوش کنید مخاطبینتون رو بررسی کنید و بر اساس شناختتون از اونا پلن هاتون رو تعیین کنید و عمل کنید.

۹-توسعه و رشد شخصیت

اگر شما فردی هستید که زمان برای رشد و توسعه شخصیت برند میزارید باید بهتون بگم که دارید زمان خودتون رو هدر میدهید.شما باید اون تایم و زمان رو برای شناخت مخاطبینتون بزارید تا بفهمین که مخاطبان شما به چه چیزهایی علاقه دارند و در کل شخصیت اونها رو بشناسید. بعد از این کار حالا شما میتونید به توسعه و رشد شخصیت برند بها بدین اما نه بر اساس میل خودتون بلکه بر اساس شناختی که از مخاطبینتون پیدا کردید.

۱۰-سنجیدن رشد

مقایسه کردن عملکرد و میزان رشد خب موضوع مهمی هست. اما بهتره که به جای اینکه ما زمان بزاریم ومیزان رشدمون رو بررسی کنیم،اون زمان رو بزاریم و میزان فعالیتمون رو بررسی کنیم؛چرا که زمانی ما به بررسی میزان عملکرد و فعالیتمون میپردازیم هم میتونیم مقدار پیشرفت رو ببینیم و هم اینکه میتونیم نقاط ضعف و قوت محتوامون رو پیدا کنیم و بر اساس اون برنامه ریزی و عمل کنیم.

ما ۱۰ هدررفت زمان در تولید محتوا رو باهم بررسی کردیم،در آخر باید بگم که  زمان یکی از مهمترین اِلِمان هاست. با از دست دادن زمان شما منابع انسانی،مالی و خیلی چیزهای دیگه رو از دست میدهید؛و برعکس با بها دادن و صرفه جویی و عدم اتلاف زمان شما میتونید نتایج خوبی و با کیفیتی رو بگیرید. زمان رو جدی بگیرید.

برای مطالعه موارد بیشتر کلیک کنید.