هرگز این کارها را در پیج اینستاگرام خود انجام ندهید

 

همیشه و همه جا صحبت از کارها و راه کارهایی است که فروش یا بازدید شما را در اینستاگرام بالا ببرد. مقالات زیادی راجع به تکنیک ها و ترفندهای اینستاگرام وجود دارد.

اما باید روی نبایدهای اینستاگرام هم تمرکز کنید. کارهایی که عموم مخاطبان اینستاگرام از آن متنفر هستند. شاید ندانید که این لیست کارها تا چه اندازه حس بدی به مخاطبان می دهد:

۱- گذاشتن کامنت های ثابت و تکراری 

امروزه اکثر مردم در خصوص ربات های اینستاگرامی اطلاعات دارند و متوجه می شوند کدام کامنت ها توسط ربات گذاشته شده است. جدا از اینکه ربات های اینستاگرامی باعث بلاک اکشن شدن پیج شما می شوند باعث انزجار مخاطبان نیز می شود.

حتی اگر از ربات استفاده نمی کنید ولی مدام کامنت هایی با متن ثابت و تکراری مثل: “عالیه” ، ” خوبه” ، ” ممنون از پیج خوبتون” و … دیگر این کار را ادامه ندهید.

کامنت هایی با متن مناسب و متناسب پست بگذارید. نظرات مثبت و موثر بگذارید یا اینکه سعی کنید چالش برانگیز باشند.

 

۲- محتوا صرفا برای فروش 

اگر همه هم و غمتان را در پیج برای فروش گذاشته اید، هر روز پست هایی با محتوای فروش محصولاتتان می گذارید و مدام در تلاش برای فروش به مخاطبان هستید کمی استراتژی تان را تغییر دهید. مردم از اینکه مدام در معرض فروش محصول قرار بگیرند متنفرند. محتوای تان را به سمت مطالب و ویدئوهای آموزشی ببرید و آگاهی مخاطبانتان را بالا ببرید. زمانی که مشتری کمک کنید و ارزش های رایگان به او بدهید خواه ناخواه به سمت خرید از شما نیز تمایل پیدا می کند.

 

۳- عذرخواهی نکردن 

محصولتان دیر به دست مشتری می رسد، مشتری چندین روز منتظر می ماند تا جواب و را در دایرکت یا کامنت بدهید، محتوایی نوشته اید که موجب دلخوری عده ای می شود و …. اما حاضر به عذرخواهی نیستید!

این موضوع بی اندازه فالوورهای شما را دلسرد و عصبانی می کند. اگر اشتباهی مرتکب شدید و کسی را ناراحت کردید بدون اتلاف وقت در کمال منطق عذرخواهی کنید و درصدد جبران برآیید.

 

۴- نظرات دیگران را نادیده می گیرد

سعی می کنید همیشه از کنار شکایات و اعتراضات فالوورها بگذرید و هیچ جوابی ندهید یا قبول نکنید. شما به صورت مستمر باید از فالوورها نظرسنجی کنید و نظرات آنان را محترم بشمارید. تا حد ممکن سلایق، علایق و نظراتشان را در پیج منعکس کنید.

اگر شما پاسخگوی اعتراضات نباشید این شکایات به خارج از پیج شما و به پیج رقبای شما راه پیدا می کند و وجه شما را خراب می کند.

۵- جر و بحث کردن 

اگر در قسمت کامنت ها یا دایرکت با یک نظر منفی مواجه شدید سریع پرخاشگری نکنید و حالت تدافعی نگیرید. به خودتان اجازه دهید کمی آرام شوید. ببینید تا چه حد حق با فالوور است. جوابی کوتاه و منطقی بدهید. از جر و بحث طولانی جدا اجتناب کنید.

از طرفی دیگر در قسمت کامنت ها چه برای بازخوردهای مثبت چه منفی بیش از حد جواب ندهید. طبق الگوریتم های اینستاگرام فعالیت بیش از حد در کامنت ها اسپم است.

 

۶- محتوای یکسان در شبکه های اجتماعی متفاوت 

مسئله که بسیار حائز اهمیت است این است که هر شبکه اجتماعی ماهیت محتوایی متفاوت دارد. شما همان چیزی که در توییتر توییت می کنید اصولی نیست که در اینستاگرام نیز عینا نشر دهید. مخاطبان و سلیقه های متفاوتی در هر شبکه اجتماعی وجود دارد. شما باید طبق ماهیت و سلایق متفاوت این شبکه ها تولید محتوا کنید.

 

۷- استفاده از ایموجی های اشتباه 

بهتر است وقتی نمی دانید معنی دقیق یک ایموجی چیست و در چه مواردی کاربرد دارد اصلا از آن استفاده نکنید. اینطور در ذهن مخاطبان کم سواد به نظر نمی رسید. مخاطبان به شدت ریز بین و نکته بین شده اند و مو را از ماست بیرون می کشند. بخاطر وجهه کاری خودتان هم که شده دقت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *