خیلی از دوستان درباره ی نکات کسب و کار در اینستاگرام سوال میپرسند که ما میخواهیم که در اینستاگرام یک کسب و کاری رو شروع کنیم و به یک درآمدی برسیم؟ اما نمیدونیم از کجا وچطور؟

ببینید ما برای شروع یک کسب و کار و کسب درآمد چندین راه پیشروی ما هست؛ ولی قبل از این که بخواهیم این راه ها رو بررسی کنیم باید راجبه چند نکته مهم صحبت کنیم.

نکته ی اول هدف گذاری هست.

شما در درجه ی اول و قبل از شروع هر اقدام و عملی باید هدفتون رو مشخص کنید که دقیقا تصمیم دارین به کجا برسید ؟ ظاهرا جواب شما این هست که تصمیم دارم ومیخواهم که یک کسب درآمدی رو داشته باشم .
این هدف تا حدودی درست هست اما همچنان نیاز به تکمیل دارد. شما مشخص کردین که تصمیم دارین به یک درآمد برسین، اما راه رسیدن به اون درآمد رو هنوز مشخص نکردین. خب همه‌ی ما برای درآمدزایی نیاز به یک کسب و کار داریم اما این کسب و کار باید دقیقا چی باشه که ما رو به هدفمون برسونه ؟
هدف های ما برای شروع در اینستاگرام خیلی مهم هست و میتونه مواردی مثل فروش،برندسازی،ارائه خدمات،جذب مخاطب و … باشد که همه‌ی این موارد ، بسته به موضوعی که در اون شروع به فعالیت میشه نیازمند بررسی های دقیق تری هست.

بعد از اینکه هدف رو انتخاب کردیم نوبت این رسیده که درباره ی موضوع بحث کنیم. انتخاب موضوع اهمیت بسیار زیادی داره چرا اگر به درستی انتخاب نشه، کار رو برای ما سخت میکنه. اما چطور موضوع و حوزه ی فعالیتمون رو مشخص کنیم.
در ایم مسئله هم چندین فاکتور باید در نظر گرفته بشه ،

نکته ی اول

اینکه شما ببینید در درجه اول چه استعداد ها و توانایی هایی دارین که میتوان روی اون استعداد ها و توانایی ها کار کرد ؛ این مسئله بدیهی هست که هر فردی وقتی روی یک مبحثی تسلط داره قطعا به خوبی میتونه روی اون مبحث کار کنه و عملکرد مثبتی رو داشته باشه.

نکته ی دوم

باید دید که چه موضوعاتی ترند هست و این روز ها مردم بیشتر به اون ها علاقه نشون دادن، این شناخت خیلی میتونه به نحوه ی عملکرد و پیشرفت شما کمک کنه.
اما اگر قرار هست که پیج فروشگاهی داشته باشید علاوه بر همه‌ی این ها یک نکته خیلی مهم واساسی داریم و اون هم این هست که باید سعی کنید بازار رو بشناسید و نیاز مردم رو بدونید. این ها چند نکته بود که بهتر هست در انتخاب موضوع اون ها رو در نظر بگیرید.
این نکته رو هم در نظر داشته باشید که برای یک انتخاب درست باید همه شرایط رو به طور کامل و دقیق بررسی کنید تا بتونید یک انتخاب درست داشته باشید.

بعد از انتخاب موضوع حالا نوبت به تولید محتوا میرسه

تولید محتوایی که باید اونقدری جذابیت داشته باشه که مخاطب رو به سمت خودش جذب کنه و اونو ترغیب به دنبال کردن شما کنه. محتوا از هر نظر باید کامل و جامع بنظر برسه ، چه از نظر موضوعی و اطلاعات، مواردی مثل کپشن ، تصویر که خیلی مهم هست و … باید سرشار از خلاقیت باشن و سعی بشه که از تمامی نکات لازم در اون استفاده بشه.
به طور مثال زمانی که دارین از یک محصولی عکس میزارید باید این عکس ها خیلی واضح و با کیفیت باشند و اینکه از زوایای مختلف عکاسی شده باشه تا خیلی خوب بتونه تمام جزئیات محصول رو نشون مخاطب بده به گونه ای که مخاطب حس کنه که داره از نزدیک این محصول رو لمس میکنه.
تولید محتوا واقعا بحث تخصصی هست و خب خیلی از نکات و بررسی های موارد مهم در تولید محتوا بستگی به اون موضوعی داره که شما دارین دربارش تولید میکنین و واقعا نیازمند بررسی های تخصصی تر هست.

ما در این بخش یک تعداد از مطالب و نکات کسب و کار در اینستاگرام و انواع اون رو بصورت تصویر منتشر میکنیم. اطلاعات این تصاویر رو از دست ندین.

کسب و کار در اینستاگرامکسب و کار در اینستاگرامکسب و کار در اینستاگرامکسب و کار در اینستاگرامکسب و کار در اینستاگرامکسب و کار در اینستاگرامکسب و کار در اینستاگرامکسب و کار در اینستاگرامکسب و کار در اینستاگرام