تبلیغات کلیکی اینستاگرام 

 

در سال های اخیر که بازار اینستاگرام و کسب و کارها در اینستاگرام بسیار گرم شده است، عده ای به دنبال تبلیغاتی معتبر تر و رسمی تر در اینستاگرام می گردند. تبلیغاتی که به وسیله خود اینستاگرام مدیریت شود و ساز و کار آن شفاف و طبق الگوریت های خاص باشد.

احتمالا اسم تبلیغات گوگل زیاد به گوشتان خورده است. تبلیغات کلیکی گوگل یا همان گوگل ادوردز یا گوگل ادز به صاحبان سایت ها در سراسر دنیا این اجازه را می دهد تا در قبال پرداخت پول و انتخاب کلمات کلیدی، تبلیغات شان در صفحه اول گوگل نمایش داده شود. این تبلیغات به این صورت است که سایت مورد نظر در ابتدا یا انتهای صفحه اول رتب می گیرد و همیشه در معرض دید مخاطبان هدف است. کلیکی بودن آن به این معنی است که گوگل به ازای هر کلیک که کاربر روی لینک سایت دارد از مبلغ پرداختی اولیه کسر می کند.

خب ساز و کار تبلیغات کلیکی اینستاگرام هم تقریبا مشابه همین روش قدیمی گوگل است.

تبلیغات اینستاگرام چیست؟

 

تبلیغات اینستاگرام بین پست‌ها و استوری‌های  کاربرانی نمایش داده می شود که شما انتخاب کرده‌اید.  این پست‌ها با عبارت “‌Sponsored” نشانه گذاری و مشخص می‌شوند.

همچنین می توانید تبلیغ خود را در قسمت استوری به نمایش درآورید. در این حالت بی آنکه کاربر متوجه شود تبلیغ شما را می بیند و اگر بیشتر دقت کند ممکن است کلمه sponsored را در گوشه بالایی ببیند.

 

انواع تبلیغات اینستاگرم

 

۱- تبلیغ به صورت عکس 

۲- تبلیغ به صورت فیلم 

۳- تبلیغ بصورت چند عکسی یا چند فیلم

 

اهداف در تبلیغات اینستاگرام

۱- تبدیل conversions : اگر هدف شما تبدیل کاربر یا بازدید کننده به خریدار، دانلود چیزی یا فروش بیشتر باشد باید این هدف را انتخاب کنید .

 

۲- آگاهی برند awareness:این هدف را در حالی انتخاب می کنید که دلیل تان برای تبلیغ معرفی کسب و کار یا مطرح کردن و مشهور ساختن آن است.

 

۳- جلب توجه Consideration: وقتی که بخواهید ترافیک بیشتری برای سایت تان بگیرید یا خود را به نوان یک رقیب جدی در بازار نشان دهید، پیشنهاد می شود این هدف را انتخاب کنید.

 

برای موفقیت در تبلیغ کلیکی اینستاگرام اولین چیزی که نیاز دارید استراتژی هدفمند است که با استفاده از آن بتوانید ارتباط بهتری با مخاطبین هدف خود برقرار کنید.

تبلیغات کلیکی اینستاگرام چگونه کار می کند؟

برای راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام به یک اکانت تبلیغاتی فیسبوک نیاز است.  تبلیغات اینستاگرام از طریق Ads Manager اینستاگرام یا Power Editor فیسبوک مدیریت می‌شود.

بعد از آن شما باید مبلغی را به اینستاگرام پیشنهاد دهید، سیستم های هوشمند اینستاگرام مبلغ پیشنهادی شما را با سایر مبالغ پیشنهادی رقبایتان می سنجد، اگر قيمت شما بهتر باشد شانس قبول تبلیغتان بالاتر می رود.

زمانی که شما بودجه مورد نظرتان را تعیین می کنید، الگوریتم های اینستاگرام شروع به مقایسه نرخ شما با سایرین می کند. بنابراین اگر این نرخ از مابقی بالاتر باشد، شانس شما برای قرار گرفتن در بهترین موقعیت تبلیغاتی افزایش پیدا می کند. اما فراموش نکنید که دستیابی به برترین جایگاه تبلیغاتی همیشه به معنای زیاد خرج کردن نیست.

 

شما می توانید تنظیمات بیشتری برای تبلیغات تان انجام دهید. می توانید انتخاب کنید که چه کاربرانی تبلیغات شما را ببینند. از نظر شغل کاربر، منطقه جغرافیای، سن، جنسیت و ….. اینگونه احتمال اینکه افراد مرتبط تری تبلیغ شما ببینند و روی آن کلیک کنند بالاتر میرود و از سوی دیگر احتمال اینکه کلیک های بی هدف داشته باشید کمتر می شود.

 

سیستم هوشمند اینستاگرام در نهایت برای شما، با توجه به تنظیماتی که انجام دادید، نرخ عملکرد محاسبه می کند تا متوجه شوید تبلیغ تان چند درصد بازخورد خواهد داشت.

 

سیستم تبلیغات کلیکی اینستاگرام در حال حاضر برای ایران به دلیل تحریم ها غیر فعال و فیلتر می باشد اما شاید در آینده ای نزدیک این محدودیت ها برداشته شود و همگی بتوانند از این امکانات استفاده کنند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *