امروزه به دلیل توجه زیادی که فضای مجازی  در بین کاربران دارد  و همچنین اشتغال زایی  و تبلیغات در  اینستاگرام و به وجود آمدن مشاغل خانگی  ، باید توانست محتوا و دانش درست و کاملی در تبلیغات های اینستاگرامی در پست ها واستوری ها  را فراگرفت . 

در این مقاله سعی می کنیم با توجه به برخی نکات قابل توجه و اساسی بتوانیم روشی درست و کارآمد را فرا بگیریم که بتوانیم فعالیت و شغل های زود بازده داشته باشیم .

فراگیری یک هم آموزی

چه بنری را برای تبلیغات استفاده کنیم که بتواند مخاطب را جذب کند؟ و موجب فالو کردن بشود؟

بنر مناسب برای جذب فالور

۱. اسکرین شات از پیج یا از تصویری خاص

اکثر افراد با اسکرین شاتی از یک تصویر خاص ممکن است بیشتر جذب دیدن اون صفحه و یا فالو کردن باشند.

وقتی که شما تصویری از پیج را منتشر می‌کنید نمی‌توانید خیلی در مورد اون شخص یا پیج کپشنی با جزئیات بنویسید زیرا هم تصویر را شلوغ می‌کند که موجب می‌شود مخاطب از آن عکس خیلی سریع گذر کند و ممکن است حالت تبلیغاتی بودن بیشتر به بیننده تحمیل شود تا محتوای آن پیج، که در این صورت برخی افراد که از تبلبغاتی شدن بیش از حد پیج ها ناراضی هستن ممکن است خیلی بی توجه نسبت به عکس منتشر شده باشند و صرفا فقط آن را مانند یک عکس عادی تماشا کنند. اما وقتی که عکسی خاص را منتشر می‌کنید میتوانید متنی جزی‌تر نوشته و بیننده نیز توجه بیشتری به اون متن میکند 

عکس خاص یا صفخه پیج

حالا این موضوع مطرح میشود که عکس خاص چیست؟

عکس خاص عکسی را میتوان گفت که اولا از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد که بسیار زیباتر است اگر با دوربین گرفته شود.

اما اگر امکانش نبود میتوان با همین موبایل هم گرفت اما توسط برخی برنامه ها واپلیکیشن ها کمی به آن روح و زیبایی بخشید.

دوما از بهترین و پرفروش ترین محصول عکس تهیه شده باشد و همچنین از پستی اسکرین‌شات گرفته شود که بیشترین کامنت یا لایک را داشته باشد . زیرا قطعا این عکس  توجه بیشتری را در نظر بیننده جذب میکند. همان طور که نظر بقیه افراد و فالور ها را به خود جلب کرده است . 

سوما توسط شخص واسط انجام نشود .
یعنی مستقیم توسط خود بلاگر معرفی شود تاثیری که بلاگر در این امر دارد خیلی بیشتر است ،زیرا او از  اطمینان و محبوبیت بالای کاربران برخوردار است .

و همچنین  عکس ‌ها خیلی افکت‌های عجیب و غیرباوری و زیادی نداشته باشند . که تصویر را غیرواقعی نشان دهند، زیرا هرچی تصویر حس طبیعی داشته باشد و مخاطب این حس را درک کند ،قطعا جذاب تر خواهد بود تا اینکه حس غیر واقعی بودن بیشتر غلبه کند و مخاطب را از خودش دور کند .

عکس خاص چیست

در ادامه به نظرات برخی کاربران در این خصوص توجه کنید.

نظرات کاربران

۲.معرفی پیج توسط پیج های دیگر

در مورد این نکته میتوان به این موضوع اشاره مستقیم کرد که تبلیغ توسط چه کسی ارائه میشود؟

زیرا برخی پیج ها که صرفا برای نوشتن متن های طنز یا فروش لوازم هستن اگر تبلیغات پیج های روزمرگی را منتشر کنند قطعا افراد کمتری را جذب پیج های تبلیغ شده می کنند .

اما اگر این تبلیغ توسط اشخاصی که در همین زمینه فعالیت دارن و همچنین با فالورها ،بیشتر در تعامل و نظر سنجی هستن منتشر شود، قطعا بیشتر توجه شخص را جلب میکند تا اون پیج را دنبال کند .

نظر سنجی

۳. تبلیغ در پست یا استوری 

به طبع می توان اشاره کرد که تبلیغ در استوری می تواند نظر شخص را بیشتر به خود جلب کند.
زیرا در پست ها افراد بیشتر به دنبال مطالبی هستند که بتوانند از آن ها سودی ببرند  .

همچنین افراد برای تبلیغ بیشتر ترجیح میدهند زمان کمتری را صرف کنند، تا یک پست را ببیند و کپشن زیادی را بخوانند .

در استوری معمولا مطالب خلاصه تر ، جزی تر، زیرکانه تر، مهم تر هستند. پس به طبع جذب شخص به استوری برای دنبال کردن پیج بیشتر خواهد بود. تا در یک پست که ممکن است متن طولانی تر داشته باشد و کاربر رغبتی به خواندن آن متن طولانی نداشته باشد.

نظرسنجی

۴. کیفیت و قیمت 

اگر در پستی قیمت آن جنس یا کالا درج شده باشد، قطعا افراد بیشتری را جذب می کند. زیرا افراد بیشتر به دنبال قیمت مناسب هستن با کیفیت عالیف و  همچنین تخفیفات و جشنواره هایی در مورد آن محصول. که بتوانند در آن زمان محصول را با قیمت کمتری فراهم کنند .

این موضوع بسیار حائز اهمیت می باشد  همچنین که در نظرسنجی هم به این موضوع توجه زیادی شده است.

و همچنین میتوان در این زمینه به نیاز افراد نیز توجه کرد .
یعنی ممکن است نیاز جزیی از فالورها فراهم کند پس بهتر است برای افرادی به اشتراک گذاشته شود که در این زمینه نیاز بیشتری به محصول دارند تا مثلا تمامی فالور ها .

برای مثال وقتی برای محصولی در زمینه چوب لباسی تبلیغی انجام می شود بهتر است فالور ها بیشتر خانم ها و مادران باشند.

به عکس های زیر توجه فرمایید.

  

نظر سنجی

نظرکاربران

۵.بنر عکس باشد یا کلیپ ؟

نظر شما عزیزان بیشتر به کلیپ می باشد زیرا در کلیپ می توان تمامی نکات پیج را گفت و  خواندن و نوشتن توسط بیننده حذف میشود.که بسیار جذاب تر است ،زیرا هنر گوش دادن و دیدن،  افراد را بیشتر مجذوب خود میکند تا خواندن توسط خود شخص .

 و اینکه معمولا اشخاص به دنبال دیدن جزئیات هستند تا صرفا نشون دادن نمونه نهایی محصول که درکلیپ به این مورد پرداخت میشود.

نظر کاربران

و در آخر میتوان نتیجه گرفت با توجه به در نظر گرفتن این نکات میتوانیم در جذب درست بیننده و خواننده تلاش کنیم تا با صرف زمان کمتری به نتیجه دلخواه و مطلوب برسیم. 

و در آخر نیز به نظرات برخی کاربران در زمینه های مختلف می پردازیم  که بتوانیم با فراگرفتن از نظرات اکثرا کاربران به جذب فالور بیشتر و محتوا بهتر پیشرفت کنیم.

نظر کاربران

نظر سنجی

نظر کاربران:

نظرکا

ربران: