پرسشنامه از مواردی هست که اهمیت بسیار زیادی رو داره چراکه در خیلی از زمینه ها میتونه به ما کمک کنه. ما در کل اهمیت تولید پرسشنامه رو به دو بخش تقسیم میکنم، یکی راه‌اندازی کسب و کار های جدید و یکی هم تولید محتوای مناسب و مطابق با سلیقه مخاطبین. در این مقاله به این دو مورد اشاره میکنیم.

چطور از طریق پرسشنامه کسب و کار ایجاد کنیم؟

خیلی خلاصه اگر بخواهیم که به این موضوع بپردازیم، باید این نکته رو بیان کنیم که شما از طریق پرشنامه میتونید بازار رو رصد کنید. این جمله یعنی اینکه شما خیلی راحت میتونید این موضوع رو متوجه بشید که این روز ها نیاز مردم چه چیز هایی هست و مردم به چه چیزهایی نیاز دارند.
وقتی که شما به این شناخت برسید، خب مسلما خیلی راحت میتونید در راستای نیاز مردم قدم بردارید و با  این کار احتمالا به نتیجه خواهید رسید، چرا که کاری که شما انجام دادین،یک کار کارشناسی شده هست.
این دقیقا همون راه‌اندازی یک کسب و کار موفق هست. زمانی که شما یک کسب و کار موفق رو راه اندازی کنید که خیلی از شرایط رو بسنجید و بدونید باید در در هر لحظه و در هر دقیقه چه کاری رو انجام بدین و خیلی کلی تر اینکه بدونید باید دقیقا تو چه زمینه ای وقت بزارین و سرمایه گذاری کنید.

چطور به این شناخت برسیم؟

شما از طریق پرسشنامه آنلاین خیلی راحت میتونید سوالاتی رو در زمینه‌ها و موضوعات مورد نظرتون مطرح کنید و از افرادی که میشناسیدشون بخواهید که به سوالات شما پاسخ یدهند و حتی میتونید از آن ها هم بخواهید تا پرسشنامه شما رو به دوستانشون معرفی کنند و با انجام اینکار شما خیلی راحت میتونید به یک منبع جامع و کاملی از اطلاعات برسید. با در دست داشتن این منبع جامع شما خیلی راحت تر میتونید در زمینه های کسب و کار و … تصمیم گیری کنید و نتایج مورد قبولی برسید.

اهمیت پرسشنامه در تولید محتوا

اهمیت تولید محتوا در هر شبکه ی اجتماعی برای کاربران مشخص هست. اینکه چه محتوایی باید تولید شود، بسته موضوع روی چه زمینه های از محتوا بیشتر کار شود، چه قسمت هایی اهمیت بیشتری دارند و باید جذاب تر تولید شوند و خیلی از موارد دیگه، مواردی هستند که در تولید محتوا باید اون ها رو جدی گرفت و نیازمند کارشناسی و بررسی از زوایای مختلف هست.

اما چطور باید بررسی انجام داد و محتوای کارشناسی شده تولید کرد؟

یکی از راه ها برای  تولید چنین محتوایی ایجاد پرسشنامه هست. شما از طریق طراحی یک پرسشنامه جامع و کامل و مطرح کردن سوالات مهم از کاربرانتون میتونید اطلاعات خیلی خوبی رو بدست بیارید و در جهت سلیقه‌ی مخاطبینتون قدم بردارید.

اما پرسشنامه چه کمکی به شما میکنه و چه اطلاعاتی رو در اختیرتون قرار میده؟

اول از همه اینکه شما از طریق پرسشنامه میتونید یک داده‌ی آماری کامل راجبه مخاطبینتون مثل: میانگین سنی، جنسیت، سطح تحصیلات، سلیقه نوع کسب و کار ها و … رو بدست بیارید.

دوم شما از طریق پرسشنامه میتونید سلیقه ی مخاطبینتون در محتوا رو متوجه بشین؛ اینکه مخاطبینتون به چه محتوایی علاقه بیشتری دارند ، چه محتوایی جذابیت بیشتری رو برای مخاطبین شما داره یا اصلا مخاطب های شما چه ساعت بیشتر آنلاین هستند ، در صورتی که شما چه محتوایی رو و به چه شکلی تولید کنید، شما رو بهتر میبینند و … متوجه بشین.

سوم اینکه شما از طریق این سوالاتی که از مخاطبینتون میپرسید میتونید ایده های متفاوت و جذابی رو از اون ها بگیرید و در جهت سلیقه ی اون ها گام بردارید. این ایده ها و نظراتی که شما از کاربرانتون میگیرید نه تنها به تولید محتوای شما کمک میکنه بلکه در بهینه سازی و بهبود محتوای شما هم کمک قابل توجهی رو داره.

چطور پرسشنامه تولید کنیم؟

شرکت تیکدی با ارائه خدمات پرسشنامه آنلاین این کمک رو به شما میکنه . شما از طریق این ابزار میتونید سوالاتتون به شکل ها و شیوه ها متفاوت ( مثل سوالات تشریحی، گزینه ای ، چک باکس و … ) از مخاطبینتون بپرسید و بسته به نوع سوال داده های آماری متفاوتی رو داشته باشید.

بعد از طراحی پرسشنامه که خیلی ساده انجام میگیره، یک لینک در اختیار شما قرار میگیره که با قرار دادن اون لینک در اختیار مخاطبینتون، اون ها وارد پرسشنامه شما میشوند و به سوالات پاسخ میدهند و شما به راحتی و از طریق سایت تیک دی میتونید نتایج و پاسخ ها رو مشاهده کنید.

جهت ورود به صفحه پرسشنامه آنلاین، اینجا را کلیک کنید.