اینستاگرام؛ تنها جاییه که عدالت توش رعایت میشه! یعنی اگه طبق قواعد اینستاگرام فعالیت کنین و صبوری و حوصله به خرج بدین؛ میتونین یه پیج خوب و پربازدید داشته باشین و ازش به درآمد برسین.

البته که شاید باورش براتون سخت باشه و بگین شما با وجود زمان گذاشتن روی پیجتون و تولید محتوای مناسب، به بازخوردی که میخواستین نرسیدین! یادتون باشه برای موفق شدن توی هر کاری، مخصوصا فضای مجازی و اینستاگرام، باید ترفندهای اون کار رو بلد باشین. هشتگ زدن برای پست هاتون؛ یکی از مهم ترین ترفندهای اینستاگرامه که میتونه باعث موفقیت یا شکست خوردن شما بشه.

هشتگ چیه؟

قبلا هم گفتیم که هشتگ ها، مثل برچسب عمل میکنن و پست ها رو دسته بندی میکنن. علاوه بر اون هشتگ ها قابلیت لینک شدن دارن و وقتی یه هشتگ پایین پستتون میزنین، افراد میتونن اون رو لمس کنن و بقیه پست هایی که با اون هشتگ منتشر شده رو هم ببینن.

هشتگ با این علامت مشخص میشه:#. یعنی این علامت رو میزنین، بعد کلمه موردنظر رو تایپ میکنین و هشتگ موردنظرتون به وجود میاد. یادتون باشه فقط از حروف، اعداد و ایموجی ها میتونین به عنوان هشتگ استفاده کنین. اگه هشتگتون از دو یا چند بخش تشکیل شده، با _ یا نیم فاصله اونا رو از هم جدا کنین. فاصله باعث میشه بخش بعدی جزو هشتگ نباشه.

شما میتونین هشتگ ها رو سرچ کنین و یا هشتگی رو فالو کنین تا هر پستی که با اون هشتگ منتشر میشه رو ببینین (حتی اگه اون آدم رو فالو نکردین). همچنین میتونین برای پست های خودتون یه هشتگ اختصاصی بسازین که اون ها رو دسته بندی کنه. از اونجایی که خیلی ها با سرچ هشتگ به چیزی که میخوان میرسن؛ احتمال دیده شدن به وسیله هشتگ ها زیاده. همچنین هشتگ ها باعث میشن که پست شما به اکسپلور اینستاگرام راه پیدا کنه.

 

اینگیجمنت اینستاگرام

نرخ درگیری

بایدها و نبایدهای هشتگ:

خب شاید الان فکر کنین پس هر هشتگ ترند (هشتگ هایی که یهو داغ میشن، مثل #حادثه_پلاسکو و…) و هشتگ های مرتبط رو پایین پستتون میزنین و با رشد عجیب فالوور و اینگیجمنت روبرو میشین! اما متاسفانه یا خوشبختانه اصلا اینطور نیست!

همونجور که گفتیم هشتگ زدن یکی از مهم ترین ترفندها در اینستاگرام مارکتینگه و مثل یک تیغ دولبه عمل میکنه. اگه درست استفاده بشه میتونه تعداد خیلی زیادی فالوور، لایک، کامنت و به طور کلی اینگیجمنت به صفحه شما بیاره ولی اگه درست و بجا ازش استفاده نکنین؛ میتونه باعث شدوبن بشه یا پای افراد غیرمرتبط و پرسونانما! رو به صفحتون باز کنه که اون هم در دراز مدت باعث افت اینگیجمنت میشه.

پس انتخاب هشتگ کار خیلی مهم و حساسیه و باید از قبل برای انتخاب هشتگ هاتون استراتژی داشته باشین: اولا که تعداد هشتگ ها نباید زیاد یا خیلی کم باشه (سقف هشتگ های انتخابی در کپشن، سی تاست ولی استفاده از بیشتر از ده هشتگ میتونه باعث شدوبن بشه.) دوما که باید همه هشتگ ها مرتبط باشن و اسپم نباشن.

به جز این دو مورد که خیلی مهمه و عده زیادی رعایتش میکنن، نکات خیلی حساس دیگه ای هم در چیدن استراتژی هشتگ ها وجود داره که اگه رعایت کنین نتیجه اش رو خیلی زود میتونین ببینین.

آموزش کامل اینستاگرام

استراتژی هشتگ گذاری:

 1. خب، اگه آماده یک جهش فوق العاده توی صفحه اینستاگرامتون هستین؛ با دقت مطالب زیر رو بخونین و یادداشت بردارین و حتما قبل از هربار پست گذاشتن و انتخاب هشتگ، مو به مو انجامشون بدین:
 2. اولین قدم، آنالیز پیج رقباتونه. رقیب هاتون که دارن خوب کار میکنن و تعامل خوبی با کاربر دارن رو به دقت رصد کنین و ببینین از چه هشتگ هایی استفاده میکنن؟ لیستی از هشتگ هایی که اون ها استفاده میکنن و به کار شما هم میاد آماده کنین.
 3. حالا هر هشتگ رو سرچ کنین و ببینین چندتا پست داره؟ اگه نمیتونین هشتگ های مورد نظرتون رو پیدا کنین، میتونین پست های برتر هشتگ های اصلیتون رو ببینین و از بقیه هشتگ هایی که زدن ایده بگیرین و اونا رو بررسی کنین.
 4. خب بعد از اینکه تعداد زیادی هشتگ انتخاب کردین که هم تعامل خوبی با کاربر دارن و هم پست هایی که توشون منتشر شده به پست شما مرتبطه، باید اون ها رو بر اساس تعداد پست هاشون دسته بندی کنین.
 5. اگه اول کار، فقط از هشتگ های میلیونی (مثلا #دریا یا #سفر) استفاده کنین، احتمال اینکه توشون دیده بشین کمه. پس باید یه استراتژی برای انتخاب هشتگ هاتون داشته باشین.
 6. یادتون باشه هشتگ انگلیسی هم خیلی میتونه بهتون کمک کنه.

اینجا ما استراتژی مهندس آبائی رو که به خیلی از کاربرانشون کمک کرده براتون توضیح میدیم:

 • یه هشتگ از هشتگ هایی با تعداد پست بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون.
 • یه هشتگ از هشتگ هایی با تعداد پست بین ۲۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار.
 • یه هشتگ از هشتگ هایی با تعداد پست بین ۱۰۰ هزار تا دویست و پنجاه هزار.
 • یه هشتگ از هشتگ هایی با تعداد پست بین پنجاه هزار تا ۱۰۰ هزار.
 • یه هشتگ از هشتگ هایی با تعداد پست بین۲۰ هزار تا ۵۰ هزار.
 • یه هشتگ از هشتگ هایی با تعداد پست بین ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار.
 • و یه هشتگ از هشتگ هایی با تعداد پست بین هزار تا صد هزار، انتخاب کنین.

 

با این استراتژی، خیلی زود میتونین رشد چشمگیر فالوور و اینگیجمنت رو مشاهده کنین و درآمد بیشتری کسب کنین. برای پشتیبانی و مشاوره هم میتونین با ما تماس بگیرین.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *